Taniec, aktywność wymagająca

Tańczy każdy, chociaż niektórzy po prostu się do tego nie przyznają…i tupią nóżką pod stołem, jak nikt nie widzi. Taniec to świetna i naturalna forma ruchu, która daje wiele radości i to nie tylko za sprawą wydzielanych endorfin, ale także dzięki dobrostanowi w ciele i umyśle, którą wprowadza mieszanka ruchu i muzyki.

Taniec jest także sposobem na wyrażenie siebie oraz na bardziej przyziemne: spalenie dużej liczby kalorii, poprawienie wydolności fizycznej, wzmocnienie mięśni, dotlenienie organizmu przy okazji słuchania dobrej muzyki. Po prostu tańczyć warto!

Pozostał miesiąc karnawału, czas to zabawy i tańca. Popularne szkoły tańca online i w realu oferują zróżnicowane kursy tańca towarzyskiego i współczesnego, tańca brzucha i pole dance. Wiele się mówi o technice, o strojach i obuwiu, ale rzadko wspomina o odżywianiu i nawadnianiu w trakcie tej miododajnej formy aktywności.

A przecież taniec, to aktywność wymagająca. Przez godzinę tańca możemy spalić nawet 600 kcal. Kiedy wchodzimy na wyższy poziom, trenujemy taniec trzy, cztery razy w tygodniu, wymaga to od nas również ultra wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Warto pamiętać, żeby nie tylko brać od tańca jak najwięcej, ale żeby mieć jak najwięcej energii by tańczyć, trzeba zadbać o nawodnienie i dostarczanie przed, w trakcie i po wysiłku odpowiedniej liczby niezbędnych wartości odżywczych naszemu organizmowi.

Co pić w trakcie i po aktywności fizycznej, także w trakcie i po lekcji czy zajęciach tańca?

Warto wziąć pod uwagę dwa parametry: czasu i otaczającej nas temperatury.

Jeśli Twoja aktywność trwa do 30 minut, to pij wodę. Najlepiej małymi łykami, żeby uniknąć czkawki i kolki. Jeśli Twoja aktywność trwa między 30 a 60 minut i wykonywana jest w pomieszczeniu w temperaturze pokojowej lub podczas słonecznego dnia, to pij napój izotoniczny tzw. napój orzeźwiający, w którym znajduje się od 4 do 8 gramów węglowodanów na 100 ml wody.

Gdy Twoja aktywność trwa do godziny albo powyżej i wykonywana jest w chłodzie, to zdecyduj się na napój hipertoniczny, w który na 100 ml wody jest więcej niż 8 gram węglowodanów. Taki sam napój energetyczny specjaliści zalecają pić po wysiłku fizycznym trwającym dłużej niż 60 minut.

Najczęściej tańczenie, to aktywność aerobowa trwająca około 60 minut. Mniej więcej tyle trwają lekcje tańca, czy zajęcia zumby w klubach fitness. Przy takiej długości zajęć dobrze jest mieć ze sobą izotoniczny napój albo przygotowany z samodzielnie z miodu, cytryny, soli i wody albo wykorzystując specjalnie do tego przygotowane izotoniki rozcieńczyć z wodą.

Najbardziej higieniczne i ekonomiczne jest posiadanie własnej, wielorazowej butelki lub wygodnego bidonu z ustnikiem, by przed zajęciami tylko dolać wody do izotoniku w proszku, który można miareczką wrzucić do bidonu w odpowiedniej ilości.

Ruch jest Twoim rytuałem? Ciesz się nim codziennie. Zapraszamy do strefy For Lady gdzie znajdziesz żele energetyczne, izotoniki, piękne bidony w kolorze szminki do ust, poręczną magnezję w formie kremu do pole dance a także doskonałe sole regenerujące, ujędrniające i działająco kojąca na ciało kobiety polskiej firmy Salco.

Dla zarejestrowanych Klientek sportowego sklepu IROMAN.PL przez cały 2022 rok obowiązuje darmowa wysyłka!

👉Po rejestracji w sklepie otrzymasz mailem indywidualny kod promocyjny, który zapewni Ci darmową przesyłkę przy każdym zamówieniu przez sklep IROMAN.PL

Sprawdź co MAMY DLA CIEBIE https://iroman.pl/For-Lady-c190👈