Ultra Cel 2021 – JURY

Kto będzie miał radość wyboru projektów i przydzielenia nagród?

Przewodniczący JURY

Ireneusz Kociołek – ultras i współzałożyciel sklepu internetowego iroman.pl
Ultras pełną gębą, który łazi i biega – także na orientację – po górach, jeździ na rowerze i czasem także kosztuje smaku bycia ultra triathlonistą. Ukończył m.in. Zamieć 24h, Bieg Siedmiu Dolin, Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Zimowy Rajd 360, Harpagana i Kierat, Mazovię 24 oraz triathlony – Hardą Sukę, Karkonoszmana. Łącząc miłości do sportu z umiejętnościami wyszukiwania perełek cenowych założył internetowy sklep sportowy noszący nazwę od jego imienia Iroman.pl
Jeździ na wszystkim co ma koła.
Jego kolejny cel ultra to: Intensywnie o tym myślę. 🙂

Członkowie JURY

Krzysztof Dołęgowski – biegacz, ultramaratończyk, zawodnik rajdów przygodowych
Specjalista w kwestiach biegania, zwłaszcza na dystansach w granicach 100km i więcej. Współautor książki „Szczęśliwi Biegają Ultra” i setek artykułów o bieganiu. Dinozaur w środowisku biegów. Swego czasu redaktor miesięcznika “Bieganie”. Pierwszy biegacz, który ukończył słynny bieg 6x Babia w limicie czasowym. 12 lat startów w rajdach nauczyło go kreatywności i improwizacji, dlatego w firmie zajmuje się rozwijaniem nowych marek i planowaniem strategicznym.
Jego kolejny cel ultra: Biegać co najmniej do osiemdziesiątki i cieszyć się każdym kilometrem w górach.

Kamil Dąbkowski – podcaster, biegacz ultra
Jeździ, biega: Treningowo biegam po chodnikach, lasach, polach i górach. Startuję w górskich ultra. Tworzę podcast Black Hat Ultra, w którym rozmawiam z osobami związanymi z szeroko pojętym trailem (zawodnicy, dietetycy, fizjoterapeuci, trenerzy, organizatorzy biegów), ale moje ulubione tematy związane są z biegami ultra.  Moje ulubione buty to Altra Olympus.
Jego kolejny cel ultra: Złamać 3h w miejskim maratonie ulicznym.

Adrian Kostera – ultra triathlete, trener, dietetyk
Jeździ, biega: Jestem sportowcem ultra-wytrzymałościowym. Moje zamiłowanie to triathlon oraz bieganie. Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy to nie mając jeszcze żadnego pojęcia o uprawianiu sportu, zainspirowany pewnym rekordem Guinnessa, postanowiłem przygotować się i pewnego dnia ukończyć 100 triatlonów Ironman w 100 dni. Teraz, sześć lat później, mam za sobą takie wyzwania jak: pojedynczy, podwójny i pięciokrotny dystans Ironman. Najdłuższy pokonany Duathlon w historii, czyli 120k biegu, 1800k na rowerze, oraz 422k biegu. Ponadto sporo biegów na dystansach od 100 do 422 kilometrów a także wyzwanie 100 maratonów w 100 dni
Jego kolejny cel ultra:
Nieprzerwanie ukończyć kiedyś 100 triatlonów Ironman w 100 dni. Ale najpierw kilka innych. W 2022 roku moim głównym celem są przebiec co najmniej 225k podczas biegu dobowego zdobywając tym samym kwalifikacje na legendarny Spartathlon, oraz ukończyć i być może nawet ustanowić rekord świata w Deca Ultra Triathlon, czyli przepłynąć 38k, następnie przejechać 1800k, po czym przebiec jeszcze dziesięć maratonów 422k. I to wszystko z minimalną ilością odpoczynku. 

Katarzyna Marczyńska – biegaczka ultra, Kingrunner ULTRA
Ciągle w biegu, lubi aktywne spędzanie czasu i szwędanie się po świecie. Kiedyś były maratony asfaltowe, a teraz głównie lata po krzakach i górach. Pływanie to jej pasja, ale nie rozstaje się też z rowerem. Kilkudniowe wypady bikepackingowe na ostrym kole nie są jej obce. Próbowała już triatlonu, teraz czasem bawi się w swimrun. Zawodowo od lat związana jest z marketingiem sportowym i magazynami biegowymi. Pasjonuje ją sprzęt outdoorowy, im mniej i lżej tym lepiej.
Jej kolejny cel ultra: ultra wypad bikepackingowy

Paweł Mik – fan MTB, współzałożyciel sklepu sportowego iroman.pl
Ultra kocha jazdę na rowerze w stylu fun. Fan rowerów z pełnym zawieszeniem, aktualnie KROSS EARTH oraz ścieżek typu single track. Czerpie z życia garściami ceniąc sobie równowagę między „pracą” a życiem prywatnym. Współtworząc sklep iroman.pl symbiotycznie łączy życie zawodowe z prywatnym przyjaźnią się z Irkiem Kociołkiem
Jego kolejne wyzwanie ultra to: Ścieżki rowerowe w Świeradowie-Zdroju

Michał Złotowski – fotograf reportażowy, sportowy i portretowy.
Podczas pracy największą uwagę skupia na człowieku, jego zwyczajach i środowisku, w którym żyje. Od zawsze podąża swoją drogą, w której często zatrzymuje się, aby obserwować świat. Potrafi uchwycić moment, w którym zapisane jest 1000 słów.
Jego kolejny ultra cel: …

Sekretarz JURY

Zuza Gąsiewska – swimrunerka i triathlonistka amatorka, trener personalny, spec od komunikacji i marketingu
Zanim poznała magię swimrunu uprawiała gimnastykę artystyczną i lekkoatletykę oraz próbowała swoich sił w triathlonie i lokalnym ultra – Biegu Rzeźnika. Teraz głównie biega po dolnośląskich górkach (także z psami), wspiera Zespół Iroman.pl w zakresie marketingu i komunikacji, oraz sprawia, że inny czują się lepiej, prowadząc dedykowane treningi personalne oraz autorskie zajęcia fitness. W internetach można ją spotkać jako członkinię zespołu Bluebirds.pl.
Jej kolejny cel ultra: Ironman w Mont-Tremblant